Navigace: Domů > Týmy > U11 - Starší přípravka > Starší přípravka - podzim 2017

Starší přípravka - podzim 2017

Email Tisk PDF

Na konci srpna se kluci ze starší přípravky sešli k prvnímu tréninku po letní fotbalové přestávce. Mnozí se již hodně těšili. V týmu jsme oficiálně přivítali nováčky, tedy kluky ročníky 2008, kteří do starší přípravky přestoupili z mladší přípravky. Tito kluci už se starší přípravkou trénovali na konci jarní sezóny, takže začlenění do nového týmu nebylo tak složité.
Dále jsme v týmu přivítali úplné nováčky, kteří s fotbalem teprve začínají. Během podzimu tento „střet“ občas vyvolal negativní reakce, když na tréninku někdo něco zkazil. Kluci v tomto věku již hodně vnímají své okolí a někteří berou fotbal hodně vážně a tak bylo důležité jim vysvětlit, že každý začátek je těžký a že každý někdy s fotbalem začínal.
Během tréninku se kluci učí také týmovosti, respektování spoluhráčů a soupeře. Fotbal je kolektivní hra a pokud by kluci nehráli a nevystupovali jako jeden tým, těžko by dosáhli nějakého úspěchu.
V průběhu podzimu mohli kluci předvést svoje dovednosti  na fotbalových turnajích FAČR, kde se potkali s týmy Kamenice, Dobřejovice, Čestlice, Struhařov. Mimo tuto oficiální soutěžsi kluci několikrát zahráli přátelský fotbal s týmem Svojetic. Podzimní část sezóny 2017/2018 byla zakončena turnajem v Čestlicích, kde byli všichni kluci za své výkony za celý podzim odměněni pohárem a medailemi.
Po ukončení podzimní části se tréninky přesunuly do haly ZŠ Strančice. Tréninkové hodiny jsou rozděleny na tři části: cvičení pro zlepšení fyzické kondice, cvičení a soutěže s balonem, moderovaný zápas. Zlepšení fyzické kondice vyžaduje pravidelné cvičení doma, nejen na tréninku. Během zimy se kluci zúčastní několika halových turnajů v Říčanech. Dále se připravují halové přátelské zápasy.
Při každém tréninku a turnaji s kluky komunikujeme, zjišťujeme jejich názory a snažíme se o to, aby kluky fotbal bavil. O to nám jde především.
S pozdravem
Jan Kock + Jitka Čurdová - trenéři SP

 

Aktuálně