Navigace: Domů > Týmy > U6 - Babyfoot > BF - přátelské utkání se Spartou na Strahově

BF - přátelské utkání se Spartou na Strahově

Email Tisk PDF

V tomto týdnu mělo družstvo BabyFoot nabitý program. Náš manažer Pepa Moravec domluvil přátelské utkání se Spartou Praha. V úterý odpoledne se devět našich nejmenších Slávistů sešlo v Tréninkovém středisku mládeže na Strahovském stadionu, bývalém spartakiádním.

Na krásně zeleném trávníku při opět perfektním počasí jsme sehráli 8 desetiminutových zápasů. Hrálo se systémem 3+0 na malém hřišti, na malé 1,5m široké branky a s malým míčem. Louňovice sestavily dvě družstva a Sparta čtyři. Celkově byly síly poměrně vyrovnané, cca v polovině zápasů jsme vstřelili více branek než soupeř. To ovšem nebylo nikterak důležité, nikdo se nesnažil góly počítat ani  dodržovat striktní pravidla rozehrávky nebo autů. Základním a jediným cílem bylo HRÁT, hrát si a mít radost. To byla pro nás všechny jistě zajímavá zkušenost. Viděli jsme, jak hodně rozdílný přístup ke hře těchto nejmenších mají trenéři Sparty ve srovnání s družstvy, se kterými hrajeme TPVT turnaje. Pražští trenéři nedávali během hry hráčům žádné taktické ani jiné pokyny, kromě toho, aby se snažili s míčem individuálně dojet do soupeřovy branky, za což byli hojně chváleni. Jak se zdálo sparťani nevedou malé kluky k přihrávce ani ke kopání do míče, natož ke střelám, ale pouze k vedení míče mezi ostatními, nutno říci i vlastními motajícími se, hráči. Bylo to pro nás zajímavé i zábavné.

Velmi děkujeme Pepovi za zorganizování této události a zejména rodičům, kteří byli ochotni ve všední den dovézt děti na 1 hodinu do Prahy. Myslím, že se to všem líbilo a odjížděli jak kluci tak i rodiče spokojeni s vydařenou akcí a s pěkným zážitkem.

 

Fotbalu a jeho fanouškům zdar.

Tomáš Minka

 

Aktuálně